تبلیغات
✿◕ ‿ ◕✿ آیــــﮧ - ترورها و تغییرها (6)

✿◕ ‿ ◕✿ آیــــﮧ

ترورها و تغییرها

پس از دستگیری تعدادی از کادرهای مرکزی سازمان مجاهدین خلق مانندکاظم ذوالانور درسال 52و شهادت رضا رضایی ،کادر مرکزی سازمان(مجاهدین خلق) در اختیار محمد تقی شهرام ، بهرام آرام و مجید شریف واقفی قرار گرفت. در اواخر سال 53 به خاطر ایده های انحرافی شهرام و آرام  بین آن ها اختلافی ایجاد می شود.شریف واقفی که با ایده های مارکسیستی آن دو به شدت مخالف بود، از کادر مرکزی طرد می شود.

اصرار مجید شریف واقفی و مرتضی صمدیه لباف(حسین) بر مواضع اسلامی خود، برای سران مارکسیست گران می آید.

از این رو به آنها هشدار می دهند. مجید نیز در این میان شروع به جمع کردن طرفداران خود و تهیه و تأمین سلاح می کند.اخبار فعالیت های وی توسط لیلا زمردیان (همسر مجید) به کادر رهبری اکثریت گزارش می شود.آنها برای مقابله ،او و مرتضی را سر قراری احضار می کنند.بهرام آرام ، وحید افروخته،محسن خاموش و حسین سیاه کلاه این دو را در 15 اردیبهشت ماه در خیابان آب منگل به دام انداخته و با آنها درگیر ی شوند.درنتیجه سید مجید شریف واقفی در همان جا شهید می شود. افراد خود فروخته جسد او را به 18کیلومتری جاده مسگرآباد برده و آن را منفجر کرده و می سوزانند تا هویت وی شناسایی نشود.

مرتضی صمدیه لباف در این درگیری با اصابت گلوله ای زخمی شده و موفق به فرار می شود. بعد توسط برادرش برای مداوا به بیمارستان سینا منتقل می شود.در نتیجه ساواک او را یافته و به بند می کشد. سرانجام این انقلابی مسلمان در چهارم بهمن سال 54 در میدان تیرچیتگر تیر باران می شود.


نوشته شده در یکشنبه 11 فروردین 1392 ساعت 10:39 ب.ظ توسط آیــﮧ ❀◕ ‿ ◕❀ نظرات |


Design By : Pichak