تبلیغات
✿◕ ‿ ◕✿ آیــــﮧ - نوشتن یا تایپیک

✿◕ ‿ ◕✿ آیــــﮧ

با نوشتن، بهتر یاد می گیرید

یکی از متودهای معروف برای یادگیری، نوشتن با قلم و کاغذ است. وقتی با قلم روی کاغذ مطالب را خلاصه نویسی و یادداشت برداری می کنید قسمتی از مغز شما که مرکز فعال‌ کننده مشبک، Reticular Activating Center یا به اختصار RAS نام دارد، فعال می‌شود.

در سال ۲۰۱۰ تحقیقی انجام شد که نتایج آن نشان می داد وقتی از کودکان می خواهند مطلبی را بنویسند نسبت به زمانی که فقط آن را مشاهده می کنند، یادگیری بیشتری حاصل می شود. در واقع وقتی با قلم می نویسید، مغزتان اهمیت بیشتری به موضوع میدهد و آن را بهتر به خاطر می سپارد.

* نویسنده‌ی بهتری می شوید

در مصاحبه ای با اغلب نویسندگان معاصر، بیشتر آنها عنوان کردند که اولین نسخه نوشته خود را به صورت سنتی و با کاغذ و قلم می نویسند. آنها معتقدند که نوشتن با کاغذ و قلم موجب تأمل بیشتر و آهستگی خاصی می شود که در بهتر شدن نوشتار نقش مهمی دارد.

در همین زمینه تحقیقی در سال ۲۰۰۹ توسط دانشگاه واشنگتن انجام شد که نشان می داد آن دسته از کودکان مدارس ابتدایی که انشای خود را به صورت سنتی می نویسند، انشاهای بهتری دارند. انشاهای آنها طولانی تر و دارای جملات کامل تر نسبت به نمونه مقابل بود. حتی جالب است بدانید که سرعت نوشتن کودکانی که به صورت سنتی با قلم می نوشتند نسبت به نمونه دیگر، بیشتر بود.

* مغزتان جوان می ماند

نوشتن را می توان ورزش مغز نامید. بیشتر پزشکان بر این باورند که نوشتن با کاغذ و قلم و کارهای حرکتی حافظه را تقویت کرده و موجب می شود که با افزایش سن و سال مغزتان همچنان جوان بماند.

بر اساس تحقیقی که در مجله Cognitive Neuroscience در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، اگر فردی علائم موسیقی، نشانه های ریاضی و یا کاراکترهای چینی را با دست بنویسد آن ها را با سرعت بیشتری نسبت به زمانی که تایپ می کند شناسایی خواهد کرد.


گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی


نوشته شده در جمعه 18 مرداد 1392 ساعت 09:01 ب.ظ توسط آیــﮧ ❀◕ ‿ ◕❀ نظرات |


Design By : Pichak